МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Власта ќе бара поддршка од 80 пратеници за законот за СЈО, најави Дескоска
ОЈО за две недели ќе објави информации од истрагата за бегството на Груевски
НЕМА ЦЕЛОСНА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ТЕПАЧИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ, ИЗГОТВЕН..
Ѕанакопулос: Заев води тешка битка во клима отежната од национализми
Спорт
Гордиот Далиќ ги откри своите планови за во иднина

Гордиот Далиќ ги откри своите планови за во иднина

понеделник, 16 јули 2018, 09:16ч.   |   Xh.I.

Хрватска го слави Златко Далиќ. Славниот тренер направи голем успех со репрезентацијата, дојде до второто место на СП и стана јунак на нацијата. Го помина и легендарниот Чиро Блажевиќ, кој според многумина е главниот виновник за овој успех на Хрватска.

На прашање за својата иднина на клупата на Хрватска даде јасен одговор.

„Дали сум спремен да продолжам? Спремен сум за одмор. Беа ова два напорни месеци. Среќен сум поради ова време кое го поминав со сите, ќе ми недостигаат играчите кога ќе се разделиме. Сега ќе земам одмор. Никогаш немам донесено одлука преку ноќ. Сега размислувам за тоа среќно да се вратам во Хрватска и добро да се одморам.“

Свесен е дека неговите момци лесно можеа до златото.

© ЖУРНАЛ    ~78,26

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.