Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Тројца повредени во престрелка во Тетово

Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување
Алијансата за Албанците со решенија за спречување на лекарите да ја напуштаат држават..

Македонија

Тројца повредени во престрелка во Тетово
4BED3773-6849-4AAA-A5F8-18F9669BC704_w1023_r1_s_1.jpg

Во вооружената престрелка на улицата „29 Ноември“ во Тетово, од прострелни рани сериозно се повредени три лица, кои потоа биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза.“

Со прострелни рани од пиштол се здобиле 37-годишниот С.К. и 36-годишниот С.К. а 49-годишниот М.А. има повреди на главата. Случајот бил пријавен два часа по полноќ во полициска станица во Тетово.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски изјави дека веднаш по пријавата на терен се излезени екипа од СВР Тетово и од Јавното обвинителство и оти од местото на настанот подигнати се пиштол марка „зброевка“, рамка со осум куршуми и пет чаури. На местото на настанот пронајдено е и патничко возило „мерцедес“ со тетовски таблички, пренесува МИА.
 

 14.07.2018, 12:16  | Xh.I. | 27

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17548
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.