МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
ИГОР ДУРЛОВСКИ ЈА НАСОЧУВАШЕ ТОЛПАТА ВО СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТК..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Спорт
НЕЗАПАМТЕН ШОК за Федерер: Имаше 2-0 во сетови, меч топка, па остан без полуфинале

НЕЗАПАМТЕН ШОК за Федерер: Имаше 2-0 во сетови, меч топка, па остан без полуфинале

среда, 11 јули 2018, 19:29ч.   |   Xh.I.

Еден од најдобрите тенисери на денешницата, Роџер Федерер денес во 1/4 финалето на Вимблдон доживеа тежок шок. Сензацијата на денот се вика Кевин Андерсон кој го совлада Швајцарецот и се избори за полуфинале.

Андерсон славеше со 3-2 во сетови откако буквално се врати од „мртвите“. Имено Федерер водеше со 2-0 во сетови откако ги доби воведните со 2-6 и 6-7, а во третиот имаше предност од 4-5 и меч топка.

Но тука следеше шок, Андерсон заигра многу подобор па направи пресврт и го доби третиот сет со 7-5 и намали на 2-1, за да потоа израмни и на 2-2 откако го доби четвртиот сет со 6-4. Во последниот, славеше со 13-11  со што го доби и мечот.

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!
Петковиќ му одговори на Бехрами...
Ја открија клаузулата на Роналдо: Еве плус што ќе добие Роналдо ако продолжи да биде ефикасен
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.