МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
ИГОР ДУРЛОВСКИ ЈА НАСОЧУВАШЕ ТОЛПАТА ВО СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТК..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Спорт
Роналдоманија во Торино, падна онлајн продавницата на Јуве, а снема и букви и бројки за дресовите на ЦР7

Роналдоманија во Торино, падна онлајн продавницата на Јуве, а снема и букви и бројки за дресовите на ЦР7

среда, 11 јули 2018, 16:06ч.   |   Xh.I.

Трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус предизвика лудило помеѓу навивачите на „Старата Дама“ се бара дрес повеќе со презимето на Португалецот и бројот 7.

По десетина дена силни шпекулации, вчера пристигна официјална потврда за историскиот трансфер на Кристијано Роналдо во Јувентус. Португалецот предизвика вистинско лудило кај фановите, кои вчера побрзаа веднаш да го нарачаат дресот од онлајн продавницата на „Старата Дама“.

Големиот интерес предизвика онлајн продавницата (store.juventus.com) синоќа да падне и да се појави пораката: „Се извинуваме, серверите во моментов се преоптоварени“. Онлајн продавницата е недостапна и во моментов, стои само порака дека се прават напори таа што поскоро да се врати во функција.

Пред да се случат проблемите, на располагање на фановите им беа понудени четири верзии на дресот: детски (84.95 евра), женски (94.95 евра), машки реплика (104.95 евра) и машки автентичен (144.95 евра).

Фановите денеска ја „нападна“ и официјалната продавница на Јувентус во Торино. Според „Калчомеркато“, големата побарувачка придонела веќе да се потрошат сите резерви од букви за презимето на Роналдо и бројот 7. Па се до утре, невозможно е да се купи дрес од Роналдо.

Слично е и во продавницата на Јувентус во Милано, дури 90% од фановите кои купуваат дрес, го одбираат презимето на Роналдо и бројот 7.

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!
Петковиќ му одговори на Бехрами...
Ја открија клаузулата на Роналдо: Еве плус што ќе добие Роналдо ако продолжи да биде ефикасен
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.