МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Промовиран Европскиот Ромски институт за уметност и култура во Македонија
Груевски може да бара азил по два основа, постапката би траела до 90 дена
ЕПП чека официјална реакција од Унгарија за Груевски
Утре започнува законската обврска за задолжително носење зимска опрема
Свет
Помпео:Иран ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа

Помпео:Иран ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа

среда, 11 јули 2018, 13:54ч.   |   Z.H.

 Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа.

 
- Само во текот на изминатата недела во Европа се уапсени Иранци кои подготвувале терористичка завера во Париз. Го видовме тоа кобно однесување во Европа, рече Помпео во интервју за Скај њуз Арабија, за време на кусиот престој во Обединетите Арапски Емирати.
 
Помпео исто така го предупреди Техеран дека неговите акции имаат „навистина висока цена“, откако  Иран се закани дека ќе прекине да ги снабдува со нафта земјите на Блискиот исток. 

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Шок на улица во Турција: За секунда се отвори дупка во земјата и „проголта“ две жени (ВИДЕО)
Кина изгради железничка пруга за пет и пол часа
Руски воен авион упадна на најголемата вежба на НАТО
Видео: Кина го отвори најдолгиот прекуморски мост во светот
Најмалку четири жртви при урување на зграда во Бахреин
Уапсени повеќе од 1 000 Пакистанци кои дивееја бидејќи христијанката не беше убиена
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.