МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
Дурловски ја насочуваше толпата во Собранието, сведочеше градоначалникот на Шутка, Ку..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Xроника
Автомобил удрил во мост и паднал под него, возачот тешко повреден

Автомобил удрил во мост и паднал под него, возачот тешко повреден

вторник, 10 јули 2018, 12:27ч.   |   Z.H.

 Тешко е повреден дваесет и шестгодишен возач од Виница, кој вчера попладнето на регионалниот пат Виница-Берово со своето возило „дачија дастер“ од засега непознати причини се превртел и паднал под мостот на Ленишка Река.

 
Несреќата се случила кога тој првин поминал на левата сообраќајна лента, при што возилото се свртело странично и со десната страна удрило во метална ограда од мостот и завршило под мостот.
 
Возачот Н.Б. со возило на итната медицинска помош бил пренесен до Клиничката болница во Кочани, од каде што, поради сериозноста на повредите, бил препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.
 
Увид на местото на настанот бил извршен од страна на екипа од Полициската станица Берово. Се работи на целосно расчистување на случајот.

© ЖУРНАЛ    ~49,17

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Тројно убиство во Дебар – убиени татко, мајка и нивната ќерка
Тинејџерка тешко повредена по пад од мотор
71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром
Тинејџер со автомобил излетал од патот и се забил во дрвја кај Трубарево
Ограбена обложувачница во Маџари, вработената го испланирала грабежот
Три лица од кривопаланечко нападнале полициски службеници
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.