МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бени Шаќири: И ВМРО ДПМНЕ да беше на власт, ќе го поддржев референдумот!
Македонија ќе бара спас за железничката линија Белград-Скопје-Солун
АКЦИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ОПШТИНАТА ШУТО ОРИЗАРИ
Тевдовски: поддржуваме решение пензонерите да не вршат регистрација во УЈП
Xроника
Во Штип пијан возач удрил во тезга, па дошло до тепачка

Во Штип пијан возач удрил во тезга, па дошло до тепачка

петок, 08 јуни 2018, 12:20ч.   |   Z.H.

 Пијан возач вчера во Штип удрил во тезга по што дошло до тепачка меѓу предизвикувачот на соообраќајката и двајцата негови сопатници со тезгаџијата и негови двајца роднини.

 
Како што соопшти МВР, сообраќајката била пријавена вчера во 19 часот, а се случила на крстосницата од улиците „Мирче Ацев“ и „Вита Поп Јорданова“ кога 26-годишниот возач под дејство на алкохол најпрвин удрил во тезга за продажба на производи, а потоа и во две паркирани возила по што дошло до нарушување на јавниот ред и мир во поголем обем.
 
– Имено дошло до тепачка помеѓу предизвикувачот на сообраќајната незгода и двајцата сопатници од неговото возило од една и сопственикот на тезгата и негови двајца роднини од друга страна кои во меѓувреме пристигнале на негов повик. Околу 19.10 часот заради  воспоставување на јавниот ред и мир и контрола над учесниците во тепачката кои се оглушувале на дадените усни наредби да престанат со дејствијата, од страна на полициски службеник од службениот пиштол бил испукан еден предупредувачки истрел во воздух, наведуваат од МВР. 

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Тројно убиство во Дебар – убиени татко, мајка и нивната ќерка
Тинејџерка тешко повредена по пад од мотор
71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром
Тинејџер со автомобил излетал од патот и се забил во дрвја кај Трубарево
Ограбена обложувачница во Маџари, вработената го испланирала грабежот
Три лица од кривопаланечко нападнале полициски службеници
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.