Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Син го избодел таткa си во стомак

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Црна хроника

Син го избодел таткa си во стомак
Klinicki-centar-696x521.jpg

 Во СВР Тетово вчера од Клиничкиот центар Тетово било пријавено дека кај нив бил донесен Р.Х. (51) од с.Лавце, кој бил повреден со остар предмет во пределот на левата страна од стомакот.

 
По негово кажување, тој бил повреден од неговиот син А.Х. во нивната семејна куќа. Поради сериозноста на повредите, Р.Х. како итен случај бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.
 
 08.06.2018, 11:19  | Z.H. | 64

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

3622
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.