МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Утре и задутре затворен патот Велес – Градско
Собраниската седница прекината, матичните комисии треба да ги разгледаат предлог-зако..
Заев: Начелно постои согласност за консензуален претседателски кандидат
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните заслужуваат претседател, кој ќе ја води државата кон нови побед..
Xроника
Татко и син приведени во полиција, превезувале дрва за огрев без документ

Татко и син приведени во полиција, превезувале дрва за огрев без документ

четврток, 07 јуни 2018, 12:30ч.   |   Z.H.

 Татко и син од гостиварско Чегране, вчера биле лишени од слобода, откако при контрола на теренско возило, полицајци откриле дрва за огрев.

Според СВР Тетово, полициски службеници вчера во периодот од 12 до 14:30, на спореден пат во близина селото Форино забележале и запреле патничко возило „Опел фронтера“ со странски регистерски таблици. Возилото го управувал Л.С (27) од Чегране, а во него се наоѓал и неговиот татко Х.С.(59).
 
При контролата било утврдено дека превезуваат 1,1 метар кубен огревни дрва, за кои не поседувале никакви документи, поради што возилото и една моторна пила со потврда се одземени и предадени на Шумска полиција.

© ЖУРНАЛ    ~158,54

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.