МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бени Шаќири: И ВМРО ДПМНЕ да беше на власт, ќе го поддржев референдумот!
Македонија ќе бара спас за железничката линија Белград-Скопје-Солун
АКЦИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ОПШТИНАТА ШУТО ОРИЗАРИ
Тевдовски: поддржуваме решение пензонерите да не вршат регистрација во УЈП
Xроника
Автомобил удри 11-годишно дете во Скопје

Автомобил удри 11-годишно дете во Скопје

четврток, 07 јуни 2018, 12:30ч.   |   Z.H.

 Во текот на вчерашниот ден во полиција било пријавено дека автомобил „бмв“ со скопски регистарски ознаки удрил во дете пешак на возраст од 11 години.

 
Од ударот на автомобилот што го управувал 57-годишен скопјанец детето добило тешки повреди кои биле констатирани од страна на лекар од Детската хирургија.
 
Извршен бил и увид на местото на настнаот, а полицијата работи за целосно расчистување на случајот.

© ЖУРНАЛ    ~51,17

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Тројно убиство во Дебар – убиени татко, мајка и нивната ќерка
Тинејџерка тешко повредена по пад од мотор
71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром
Тинејџер со автомобил излетал од патот и се забил во дрвја кај Трубарево
Ограбена обложувачница во Маџари, вработената го испланирала грабежот
Три лица од кривопаланечко нападнале полициски службеници
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.