Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Утре ќе биде блокиран сообраќајот пред Собранието

Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување
Алијансата за Албанците со решенија за спречување на лекарите да ја напуштаат држават..

Македонија

Утре ќе биде блокиран сообраќајот пред Собранието
sobranie-protest-2-1.jpg

 Сообраќајот на улицата пред Собранието утре, 23 јуни, ќе биде блокиран поради протест.

 
Од МВР известуваат дека со почеток во 10  часот заради поставување на бина пред Собранието, а по повод одржување на протест организиран од група граѓани „Млади за Македонија“ , сообраќајот на улиците Даме Груев и Васил Главинов во правец кон „Црвен крст“ и обратно од крстосница 11 Октомври и Кочо Рацин ќе биде пренасочен.
 
 
„Министерството за внатрешни работи го почитува правото на слободно и јавно изразување на мислата, но истовремено апелира граѓаните да се воздржат од преземање на насилни активности за да се сочува јавниот ред и мир“, се вели во соопштението од МВР.
 22.06.2018, 19:43  | Z.H. | 46

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17036
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.