МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Спорт
Фудбалерите на Аргентина со барање до фудбалската федерација на оваа земја

Фудбалерите на Аргентина со барање до фудбалската федерација на оваа земја

петок, 22 јуни 2018, 11:32ч.   |   Xh.I.

Како што пишуваат медиумите во Аргентина, веднаш по срамниот натпревар против Хрватска, фудбалерите одржале итен состанок на кој донеле одлука да побараат од Фудбалскиот сојуз на Аргентина отказ за нивниот тренер Хорхе Сампаоли.

Сампаоли од поодамна не е омилен меѓу аргентинската јавност, а се зборуваше дека нема поддршка ниту од играчите.

Искусниот стратег направи неколку непромислени потези уште пред патувањето во Русија, а катастрофалната игра во натпреварите против Исланд и Хрватска доведе до тоа играчите сами да побараат смена на тренерот.

За потсетување, Аргентина имаше и лоши квалификации за овој Мундијал, а пласманот во Русија го обезбедија дури во последното коло.

© ЖУРНАЛ    ~114,38

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Откриено кој го изнајмил авионот за кобниот лет на Сала
„Некој му дозволил на Сала да направи голема лудост која ја плати со – својот живот!“
Неверојатен пресврт: Клоп го напушта Ливерпул и се сели во редовите на Реал Мадрид
Мурињо поставил два услови за да се врати во Реал Мадрид
Ница го отпушти Балотели, но за нов клуб воопшто не чекаше
„Ако Мурињо сака кај нас – парите не се проблем“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.