МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Регион
По тримесечна пауза продолжува техничкиот дијалог Белград - Приштина

По тримесечна пауза продолжува техничкиот дијалог Белград - Приштина

петок, 22 јуни 2018, 12:55ч.   |   Z.H.

 Главните преговарачи на Белград и Приштина, Марко Ѓуриќ и Авни Арифи денеска во Брисел ќе имаат уште една рунда разговори со посредство на директорката за Западен Балкан во Европската служба за надворешни работи Ангелине Ајнхорст.

 
Техничкиот дијалог Белград - Приштина се одржува по три месеци пауза.
 
Арифи изјави дека дијалогот со Белград е во критична фаза за иднината на Косово и оти не очекува резултати од претсојната рунда в недела, кога во Брисел ќе се сретнат претседателите на Косово и на Србија, Хашим Тачи и Александар Вучиќ. 

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Најсрамниот момент од пречекот на Владимир Путин во Белград
Нова порно афера ја тресе Србија: Девојки со џоинт ја снимаат другарката додека има секс - на масата дрога и пари
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Србите спремаат спектакуларен дочек на Путин - пред храмот ќе се соберат 70.000 луѓе
Гром удри во авион кој сообраќал од Келн за Солун
Починаа двајца познати актери од Хрватска и Србија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.