МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Регион
Убиена позната турска пејачка во Бодрум

Убиена позната турска пејачка во Бодрум

четврток, 21 јуни 2018, 16:58ч.   |   Z.H.

 Познатата турска пејачка Хаџер Тулу (40) е убиена во ноќен клуб во Бодрум, откако четворица напаѓачи отвориле оган кон локалот.

Како што јавуваат тамошните медиуми, Тулу е со балкански корени, поточно нејзините родители мигрирале во Турција од Босна и Херцеговина.
 
Тулу е една од најпознатите турски пејачки, која на Јутјуб каналот има преку четири милиони прегледи на своите песни и видеа.
 
Турските медиуми пишуваат дека непосредно пред пукањето во ноќниот клуб „Медуза“ застанало сомнително возило и веројатно тогаш напаѓачите почнале да пукаат.
 
Сè уште не се познати мотивите за нападот, но полицијата вели дека подоцна ќе излезе со детални информации.

© ЖУРНАЛ    ~171,57

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Најсрамниот момент од пречекот на Владимир Путин во Белград
Нова порно афера ја тресе Србија: Девојки со џоинт ја снимаат другарката додека има секс - на масата дрога и пари
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Србите спремаат спектакуларен дочек на Путин - пред храмот ќе се соберат 70.000 луѓе
Гром удри во авион кој сообраќал од Келн за Солун
Починаа двајца познати актери од Хрватска и Србија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.