МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Регион
Убиена лавица кога побегнала од кафезот во зоолошката градина во Брисел

Убиена лавица кога побегнала од кафезот во зоолошката градина во Брисел

четврток, 21 јуни 2018, 14:52ч.   |   Z.H.

 Лавица е убиена кога избегала од својот кафез во белгиска зоолошка градина. Зоолошката градина „Планкендал“ беше евакуирана по бегството на лавицата. Портпаролката Илсе Сегерс првично изјави дека лавот не избегал од зоолошката градина и дека никој од посетителите не е во опасност.

 
Сепак, медиумите јавуваат дека лавицата еден час се наоѓала на слобода и вработените не можеле да ја фатат и да ја вратат во кафезот. Притоа испуштала застрашувачки звуци поради што на децата што биле во посета на зоолошката не им било дозволено да ги напуштат автобусите.
 
Зоолошката градина подоцна објави преку „Твитер“ дека по два неуспешни обида да се совлада лавицата, таа била застрелана. Тие тврдат дека ниту еден посетител или член на персоналот не бил во опасност за тоа време.
 
Лавицата го напуштила кафезот веднаш по отворањето на зоолошката градина за посетителите. Таа се наоѓа на 30-ина километри северно од главниот град на Белгија, Брисел.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Најсрамниот момент од пречекот на Владимир Путин во Белград
Нова порно афера ја тресе Србија: Девојки со џоинт ја снимаат другарката додека има секс - на масата дрога и пари
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Србите спремаат спектакуларен дочек на Путин - пред храмот ќе се соберат 70.000 луѓе
Гром удри во авион кој сообраќал од Келн за Солун
Починаа двајца познати актери од Хрватска и Србија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.