МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бени Шаќири: И ВМРО ДПМНЕ да беше на власт, ќе го поддржев референдумот!
Македонија ќе бара спас за железничката линија Белград-Скопје-Солун
АКЦИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ОПШТИНАТА ШУТО ОРИЗАРИ
Тевдовски: поддржуваме решение пензонерите да не вршат регистрација во УЈП
Спорт
Шпанците го отпуштија Лопетеги, Рамос му го чува грбот

Шпанците го отпуштија Лопетеги, Рамос му го чува грбот

среда, 13 јуни 2018, 13:18ч.   |   Xh.I.

Хулен Лопетеги повеќе не е селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија. Отако Реал Мадрид вчера објави дека Лопетеги ќе го наследи Зинедин Зидан, Фудбалскиот сојуз на Шпанија, на чело со претседателот Луис Рубијалес, донесе радикална одлука и му врачи отказ на селекторот.

Шпанскиот сојуз известил дека причина за отказот се „тајните прегпвори“ што Лопетеги ги водел со Реал Мадрид. Челниците на Сојузот биле незадоволни што селекторот не ги информирал дека ги започнал преговорите со актуелниот европски првак.

Радио Марка, објави дека играчите, предводени од капитенот Серхио Рамос, побарале Сојузот да ја преиспита својата одлука. За еден час во базата каде се сместени Шпанците, во Краснодар е закажана прес конференција, на која покрај Лопетеги и претседателот Рубијалес ќе бидат присутни капитенот Рамос и Андрес Иниеста.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!
Петковиќ му одговори на Бехрами...
Ја открија клаузулата на Роналдо: Еве плус што ќе добие Роналдо ако продолжи да биде ефикасен
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.