МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Регион
ЕУ ја искара Владата на Харадинај

ЕУ ја искара Владата на Харадинај

среда, 13 јуни 2018, 15:10ч.   |   Z.H.

 Шефицата на Канцеларијата на Европската унија во Приштина Наталија Апостолова упати критики на сметка на Владата на Рамуш Харадинај, поради доцнење во исополнувањето обврски од европската агенда, јавува дописникот на МИА од Приштина.

 
Апостолова, која вчера присуствуваше на седницата на косовската Влада, посебно се осврнала на незавршените обврски од Агендата на европски реформи (ЕРА), пишува денеска „Коха Диторе“.
 
Станува збор за документ со кој се одредуваат приоритетите од Договорот за стабилизација и асоцијација со ЕУ, кои требало да бидат завршени во 2017 година, а се пренесени за оваа година и се уште нема знаци дека ќе се завршат во догледно време.
 
Генерално земено, меѓународните претставници во Приштина се незадоволни од динамиката на работа која ја гледаат кај оваа Влада, пишува приштинскиот весник.

© ЖУРНАЛ    ~105,35

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Најсрамниот момент од пречекот на Владимир Путин во Белград
Нова порно афера ја тресе Србија: Девојки со џоинт ја снимаат другарката додека има секс - на масата дрога и пари
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Србите спремаат спектакуларен дочек на Путин - пред храмот ќе се соберат 70.000 луѓе
Гром удри во авион кој сообраќал од Келн за Солун
Починаа двајца познати актери од Хрватска и Србија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.