Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Охрид „затворен“ за 1.000-годишнината

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Македонија

Охрид „затворен“ за 1.000-годишнината
Kaneo_1.jpg

 Полицијата за денеска и утре најави посебен сообраќаен режим во Охрид, по повод 1000 годишнината од постоењето на Охридската архиепископија.

 
Посебниот режим ќе започне денеска во 9 часот и ќе трае до 12 часот во текот на утрешниот ден.
 
СВР Охрид соопшти дека целосно затворени за сообраќај за моторни возила ќе бидат улицата „Абас Емин“ со булевар „Туристичка“ , улицата „Кирил и Методиј“, паркинг просторот кај „Горна порта“, улицата „Кузман Капидан“, „Илинденска“, „Коста Абраш“, кон кружната крстосница со кеј „Македонија“. Возилата ќе бидат пренасочувани по кеј „Македонија“, а на овој потег е забрането паркирање на патнички и други моторни возила.
 27.05.2018, 09:19  | Z.H. | 51

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

3468
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.