МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бени Шаќири: И ВМРО ДПМНЕ да беше на власт, ќе го поддржев референдумот!
Македонија ќе бара спас за железничката линија Белград-Скопје-Солун
АКЦИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ОПШТИНАТА ШУТО ОРИЗАРИ
Тевдовски: поддржуваме решение пензонерите да не вршат регистрација во УЈП
Спорт
Роберто Манчини: Јас не сум волшебник

Роберто Манчини: Јас не сум волшебник

петок, 25 мај 2018, 14:30ч.   |   Xh.I.

Новиот селектор на Италија, Роберто Манчини изјави дека не е волшебник и треба време за да закрепне тимот, кој не успеа да се пласира на едно Светско првенство, прв пат по шест децении.

Италија во понеделник во Швајцарија ќе одигра контролен меч против Саудиска Арабија.

Манчини призна дека Италија веќе не може да се пофали со големи таленти, нешто на кое е навикната, но е убеден дека може да се искористи максимално од она со што располага.

– Јас не сум волшебник, ниту еден тренер не е. Ќе ни треба време, еден, два или пет натпревари нема да бидат доволни. Имаше период кога имавме неверојатно изобилство од талентирани играчи, но сега не е така. Јас сепак верувам во овие фудбалери кои се во тимот во моментов. Тие можат да дадат многу на националниот тим, изјави Манчини.

© ЖУРНАЛ    ~57,19

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!
Петковиќ му одговори на Бехрами...
Ја открија клаузулата на Роналдо: Еве плус што ќе добие Роналдо ако продолжи да биде ефикасен
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.