МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бени Шаќири: И ВМРО ДПМНЕ да беше на власт, ќе го поддржев референдумот!
Македонија ќе бара спас за железничката линија Белград-Скопје-Солун
АКЦИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ОПШТИНАТА ШУТО ОРИЗАРИ
Тевдовски: поддржуваме решение пензонерите да не вршат регистрација во УЈП
Спорт
Анчелоти го подготви трансфер списокот на Наполи

Анчелоти го подготви трансфер списокот на Наполи

петок, 25 мај 2018, 11:19ч.   |   Xh.I.

Новиот тренер на Наполи, Карло Анчелоти, брзо составил листа на потребни нови засилувања.

Тој веќе разговарал за ова прашање со претседателот Аурелио Де Лаурентис и бил уверен дека некои од назначените играчи ќе бидат привлечени.

Меѓу играчите споменати од еден од најдобрите тренери во светот, доминираат оние со кои тој веќе работел во неговите поранешни клубови.

Наполи сигурно ќе купи голман на местото на Хозе Реина, кој оди во Милан. Варијантите се Руи Патрицио, Алфонсо Ареола и Берн Лено.

За да ја засили одбраната, Анчелоти ќе се концентрира на Тома Мунир и Шиме Вршаљко, но приоритет во неговите планови е да се привлече Џером Боатенг, кој веќе објави дека сака да го напушти Баерн Минхен.
Очекуваната разделба со Марек Хамшик и Џорџињо значи дека Наполи ќе има речиси целосно нова линија во средниот ред. Во оваа област, Анчелоти гледа кон Артуро Видал, Ренато Санчез, Федерико Киеза, Симоне Верди и Сусо.
Големата цел е Карим Бензема, со кого искусниот експерт е во одлични односи од неговиот престој на чело на Реал Мадрид.
 

© ЖУРНАЛ    ~73,25

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!
Петковиќ му одговори на Бехрами...
Ја открија клаузулата на Роналдо: Еве плус што ќе добие Роналдо ако продолжи да биде ефикасен
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.