МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бени Шаќири: И ВМРО ДПМНЕ да беше на власт, ќе го поддржев референдумот!
Македонија ќе бара спас за железничката линија Белград-Скопје-Солун
АКЦИЈА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ОПШТИНАТА ШУТО ОРИЗАРИ
Тевдовски: поддржуваме решение пензонерите да не вршат регистрација во УЈП
Спорт
Реал не го дава Асенсио, клубот одбил две понуди од 150 милиони евра

Реал не го дава Асенсио, клубот одбил две понуди од 150 милиони евра

петок, 25 мај 2018, 11:18ч.   |   Xh.I.

Младата ѕвезда на Реал Мадрид, Марко Асенсио и натаму е желба на гигантите од Англија, но по се изгледа дека неговата иднина е поврзана со „Сантијаго Бернабеу“.

Неговиот агент Хорацио Гихиоли потврди дека европскиот шампион добил две исклучително атрактивни понуди за шпанскиот репрезентативец.

– Два тима од Англија доставија понуди за Марко, што Реал ги одби. Тие беа за околу 150 милиони евра, рече Гихиоли.

Во договорот на 22-годишниот Асенсио со Реал има клаузула за откуп од 700 милиони евра, а неговиот агент потсети дека и Барселона своевремено имала шанса да го добие.

– Пред Асенсо претстои неверојатна иднина. Точно е дека Барселона можеше да го има и Пеп Бартомеу (шефот на Барселона) знае дека згрешил. Има такви работи во животот. Тогаш Флорентино Перез едноставно одговори побрзо, објасни агентот на играчот од средниот ред.
 

© ЖУРНАЛ    ~66,22

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!
Петковиќ му одговори на Бехрами...
Ја открија клаузулата на Роналдо: Еве плус што ќе добие Роналдо ако продолжи да биде ефикасен
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.