Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Приведени девет матуранти кои пиеле и дивееле во Загреб

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Регион

Приведени девет матуранти кои пиеле и дивееле во Загреб
_93.jpeg

 Девет матуранти се приведени за време на вчерашната традиционална прослава на Денот на загребски матуранти.

 
Полицијата соопшти дека тие се приведени поради кршење на јавниот ред и мир, недозволено користење пиротехнички средства и злоупотреба на дроги.
 
Забележани се и неколку случаи на пружење лекарска помош на матурантите, кои биле во алкохолизирана состојба.
 24.05.2018, 17:06  | Z.H. | 42

 

© ZURNAL.mk

 Регион 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

3241
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.