МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Димитров: Никос, од срце ти посакувам добро здравје и успех во сите идни предизвици
Дескоска за Журнал: Обештетување за Сопот ќе има, извршната власт подалеку од судскат..
ВМРО-ДПМНЕ: Договорот од Преспа е мртов, нашите пратеници нема да ги поддржат уставни..
Македонија официјално ги почнува претпристапните разговори за членство во НАТО
Спорт
ИСИС повторно се заканува: Ќе им ги пресечеме главите на Меси и Роналдо (ФОТО)

ИСИС повторно се заканува: Ќе им ги пресечеме главите на Меси и Роналдо (ФОТО)

петок, 18 мај 2018, 09:32ч.   |   Xh.I.

Терористичката организација ИСИС објави пропаганден постер за Светското првенство во Русија со закана дека ќе ги убие двајата најголеми фудбалери во светот Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Ова не е прв пат да стигнат закани од ИСИС, но овој пат објавија најексплицитен постер досега. На истиот скршено е логото на Мундијалот, а Роналдо и Меси се легнати на терен. Врз нив стојат двајца војници на ИСИС, кои со нож во рацете им ги сечат главите на фудбалерите.

    „Теренот ќе биде исполнет со вашата крв“, пишува на постерот.
 

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.