МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Димитров: Никос, од срце ти посакувам добро здравје и успех во сите идни предизвици
Дескоска за Журнал: Обештетување за Сопот ќе има, извршната власт подалеку од судскат..
ВМРО-ДПМНЕ: Договорот од Преспа е мртов, нашите пратеници нема да ги поддржат уставни..
Македонија официјално ги почнува претпристапните разговори за членство во НАТО
Спорт
Енис Барди – еден од Топ 5 најдобри трансфери во Ла Лига за сезоната 2017/2018!

Енис Барди – еден од Топ 5 најдобри трансфери во Ла Лига за сезоната 2017/2018!

петок, 18 мај 2018, 09:31ч.   |   Xh.I.

Трансферот на македонскиот репрезентативец Енис Барди е еден од петте најдобри трансфери за сезоната 2017/2018 во шпанската Ла Лига, според изборот на „Ас“. Уште едно признание за одличната сезона на Барди се токму епитетите на Шпанците кои се сервираат за еден од најдобрите македонски фудбалери.

Ангажманот на македонскиот репрезентативец е најдобриот потег на Леванте сезонава, кој за сума од 1,5 милиони евра го купи Барди од унгарски Ујпешт.

Според актуелните проценки на шпанските фудбалски аналитичари моменталната вредност на Енис Барди на фудбалскиот пазар изнесува најмалку 10,5 милиони евра. Токму и тоа е еден показател за повеќе од успешниот потег на Леванте да го ангажиран на почетокот од сезоната.

Барди сезонава во шпанската Примера има 9 погодоци, од кои пет од слободен удар, во 25 одиграни натпревари.

© ЖУРНАЛ    ~102,34

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.