Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Венгер: Ќе го поддржам изборот на Артета, тој беше лидер на теренот

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Фудбал

Венгер: Ќе го поддржам изборот на Артета, тој беше лидер на теренот
162158-venger-ne-krie-kje-go-poddrzham-izborot-na-arteta-toj-beshe-lider-na-terenot.jpg

„Беше лидер, има голема страст спрема играта. Го познава Арсенал, и знае што е важно за клубот. Има потребни квалитети за менаџерската позиција, но не би сакал да лобирам за него. Важно е да се донесе една објективна одлука, а после тоа ќе му пружам целосна подршка на Микел”– вели францускиот стручњак.

 18.05.2018, 09:30  | Xh.I. | 63

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

4925
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.