МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Димитров: Никос, од срце ти посакувам добро здравје и успех во сите идни предизвици
Дескоска за Журнал: Обештетување за Сопот ќе има, извршната власт подалеку од судскат..
ВМРО-ДПМНЕ: Договорот од Преспа е мртов, нашите пратеници нема да ги поддржат уставни..
Македонија официјално ги почнува претпристапните разговори за членство во НАТО
Спорт
Тевез го објави датумот за крајот на својата кариера

Тевез го објави датумот за крајот на својата кариера

петок, 18 мај 2018, 11:20ч.   |   Xh.I.

Карлос Тевез одлучи да ја заврши кариерата по истекот на договорот со аргентинскиот гигант.

Поранешниот фудбалер на европските гиганти Манчестер Јунајтед, Јувентус и Манчестер Сити објавија дека неговата кариера ќе заврши во 2019 година, по истекот на договорот со Бока.

    „Кога и да сум заминувал, секогаш ми недостигаше ова место. Овој пат нема заминување, но пензионирање. Во овој дрес ќе ја завршам кариерата, откако ќе ми истече договор со Бока на крајот на следната година“, изјави Тевез.

Искусен напаѓач во јануари по трет пат се врати во саканата Бока, а покрај Бока Тевез има настапувано и за Јунајтед, Сити и Јувентус во текот на неговата кариера Тевез играл за кинескиот Шангај Шенхуа, Вест Хем и бразилскиот Коринтијанс.

Договорот на Тевез со Бока истекува на 31 декември 2019 година.

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.