Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Австралиски турист нападнат од куче скитник на плоштадот Македонија

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Црна хроника

Австралиски турист нападнат од куче скитник на плоштадот Македонија
kucinja20skitnici.jpg

 Шеесет и тригодишен Австралиец вчера во полиција пријавил дека околу 11.30 часот бил нападнат од куче скитник на плоштадот Македонија во Скопје.

 
Според неговата пријава, кучето го каснало во пределот на левата нога. На австралискиот државјанин му била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.
 16.05.2018, 14:09  | Z.H. | 57

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

24176
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.