МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Договорот од Преспа една од темите на средбите на Кумуцакос во Вашингтон
Заев категоричен: „Не ни помислувам за смена на Катица Јанева“
ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи
ДИК: На претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани ..
Спорт
Бомба од Островот: Бонучи доби понуда кој тешко се одбива

Бомба од Островот: Бонучи доби понуда кој тешко се одбива

среда, 16 мај 2018, 11:29ч.   |   Xh.I.

Леонардо Бонучи би можело, по само една сезона минато на „Сан Сиро“, да го напушти тимот на Милан.

Иако  „росонерите“ претходното лето за Бонучи на „старата дама“ платија 42 милиони евра, денешното издание на „Тутоспорт“ тврди дека 31-годишниот дефанзивец добил понуда која тешко ќе ја одбие.

За неговите услуги заинтерсиран е Манчестер Јунајтед. Менаџерто на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо во Италијанецот гледа искусно засилување во дефанзивната линија и ќе проба да го доведе во своите редови.

Сигурно е дека понудата од „Олд Трафорд“ мора да биде поголема од 42 милиони евра ако сакат да го ангажират Бонучи бидејќи нормално е дека Милан ќе сака да профитира.

Од претходно, за Бонучи интерес пројавија Челзи и Реал Мадрид, но тој не сакаше да ја напушти Италија поради болеста на најмалиот син. Сепак во меѓувреме тој се излечи, па Премиер лигата и тоа како е сериозна опција.

© ЖУРНАЛ    ~136,46

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.