МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ОЈО: Дел од обвинетите од „27 април" организирани и со фантомки влегле во Собранието
Заев-Галовеј: Потврдена поддршката од Обединетото Кралство за спроведувањето на пресп..
ОЈО: На „27 април“ полицајците се повлекле, а обвинетите организирани и со фантомки в..
Димитров до Палмер: Македонските граѓани својата иднина ја гледаат во евро-атлантскот..
Спорт
Марадона во Динамо Брест

Марадона во Динамо Брест

среда, 16 мај 2018, 11:28ч.   |   Xh.I.

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот, Диего Армандо е новиот директор на фудбалскиот клуб Динамо Брест, соопшти белорускиот тим.

Марадона потпишал тригодишен договор со овој клуб, со желба да му помогне на Динамо да ја прекине 12-годишната доминација на БАТЕ Борисов во белоруското првенство.

57-годишниот Аргентинец ќе работи на развојот на клубот и ќе носи одлуки поврзани со трансферите и младинската школа.

Марадона, пред еден месец, доби отказ во второлигашот Фуџара од Обединетите Арапски Емирати.

© ЖУРНАЛ    ~67,23

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.