МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Поднесена кривична пријава за убиство во обид против телохранителот на Мијалков
Парламентарни заедно со претседателските, заради цензусот
Три нови случаи со мали сипаници во Скопје, досега 69 заболени
Законот за употреба на јазиците испратен до Венецијанската комисија
Економија
Како се извадив од финансиските проблеми?

Како се извадив од финансиските проблеми?

вторник, 15 мај 2018, 11:44ч.   |   Xh.I.

Со месеци ги одложував поправките на колата, но веќе немаше каде да се бега. Морав да ги сменам кочниците, филтрите на колата, се беше при крај. Во моментов сум невработен и не бев баш во можност самостојно да си ги покријам трошоците..... - Скопјанецот Дарко М. ја започнува својата приказна.

- Сакав да земам помал кредит. Банките од старт ме одбија, зашто сум невработен. Други банки пак, бараа многу високи трошоци за одобрување или требаше долго да чекам само за да ме известат и на крајот пак не завршив работа. Тогаш, откако веќе се помирив со фактот дека за луѓето како мене нема спас и решение, ми текна на „Тиго“ – вели Дарко.

Всушност, Дарко секој ден минувал покрај една од експозитурите, онаа во Лептокарија во Карпош,  но не знаел за што точно станува збор и колку е едноставна целата процедура за кредит од „Тиго“.

- Сајтот на „Тиго“ ми се виде навистина лесен за користење, но не зедов заем веднаш. Случајно потоа, со еден пријател паднавме на муабет и тој ми раскажа дека зел кредит од „Тиго“ и дека е многу задоволен од брзината со која ги добил парите и од фактот што „Тиго“ бил поевтин од сите други компании за мали кредити. Решив да пробам и со задоволство можам да кажам дека не згрешив – раскажува тој.
Ја пополнил апликацијата на Tigo.mk и пријатно се изненадил кога добил позитивен одговор за само 30 секунди.

- Побарав 12.000 денари за еден месец, а имаат понуда со која колку земаш – толку враќаш, значи позајмив без никаква провизија и камата. Имаше опција да ми ги префрлат парите на трансакциска во рок од 1 час, но мене ми требаа итно и многу се изненадив кога ми кажаа дека можат да ми ги исплатат веднаш во кеш! Експозитурата ми е блиску, отидов, и си ги зедов парите со себе – зборува Дарко за своето искуство.

Со брзиот кредит од „Тиго“, Дарко ја поправил колата и благодарение на тоа, ќе може да почне да работи со возилото.
- Најбитно е некој да ти излезе во пресрет, баш тогаш кога ти треба. Ќе им го препорачам „Тиго“ на сите пријатели – вели Тој.
Повеќе нема потреба да докажувате дека немате кредит за да добиете кредит! Кредитите на „Тиго фајнанс“ се секогаш достапни.

Аплицирањето е возможно 24/7 на веб-страницата Tigo.mk или пак во филијалите во Центар во зградата Тифани, во Карпош во Лептокарија и во Ѓорче Петров спроти општинската зграда.

Со иновативна и модерна технологија, целиот процес се одвива супер брзо и за само 30 секунди се добива информација за максималниот износ на пари што може да ги подигнете. Може да користите дел од лимитот, онолку колку што ви е потребен во моментот, а на остатокот што не го користите, немате трошоци. Може да се земат износи од 2.000 до 60.000 денари, со рок на отплата што сами ќе го изберете, од 7 дена до 1 година. Парите ги добивате на трансакциска сметка или во кеш, во филијалите на „Тиго“, кои работат од понеделник до сабота, од 9 до 18 часот.

За било какви информации обратете се во центарот за онлајн-поддршка од понеделник до сабота од 8 до 20 часот, на телефонскиот број 13 700.

Кредитирањето никогаш не било полесно!


 

© ЖУРНАЛ    ~184,62

НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Нови правила за увоз на половни автомобили
Кој треба да се регистрира како ДДВ обврзник? Издаден водич од кој граѓаните ќе разберат дали се ДДВ обврзници
Голем интерес за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
ЛИЦЕНЦИ ЗА ПАЗАРЏИИТЕ: Кој ќе бара повлекување на законот
До февруари засилени инспекциски контроли во приватните фирми за исплата на К-15, најави Државниот Инспекторат за Труд
Проект на ЕУ, МВР и НБРМ за поефикасна борба против фалсификување евра
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.