МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ОЈО: Дел од обвинетите од „27 април" организирани и со фантомки влегле во Собранието
Заев-Галовеј: Потврдена поддршката од Обединетото Кралство за спроведувањето на пресп..
ОЈО: На „27 април“ полицајците се повлекле, а обвинетите организирани и со фантомки в..
Димитров до Палмер: Македонските граѓани својата иднина ја гледаат во евро-атлантскот..
Спорт
Мончи: Моравме да го продадеме Салах

Мончи: Моравме да го продадеме Салах

среда, 25 април 2018, 09:29ч.   |   Xh.I.

Директорот на Рома, Рамон Родригез Мончи, не го криеше своето разочарување по убедливиот пораз од Ливерпул и додаде дека Мохамед Салах кој беше најдобар играч на натпреварот морал да биде продаден.

Минатото лето Египќанецот од Рома отиде во Ливерпул за 42 милиони долари, а во англискиот тим игра одлична сезона со 43 постигнати гола, од кои последните два во мрежата на римјаните.

- Салах мораше да го продадеме. Немавме друг избор, бидејќи моравме да го исполниме финансискиот фер-плеј. Немавме друг избор, бидејќи и тој сакаше да си замине. Што се однесува до резултатот, ќе кажам дека многу не боли. Бевме мртви, но тие не вратија и сега повторно ќе се обидеме да направиме подвиг, рече Мончи.

Рома синоќа загуби од Ливерпул со 5:2 во првиот полуфинален меч од Лигата на шампионите.

© ЖУРНАЛ    ~99,33

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.