МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ОЈО: Дел од обвинетите од „27 април" организирани и со фантомки влегле во Собранието
Заев-Галовеј: Потврдена поддршката од Обединетото Кралство за спроведувањето на пресп..
ОЈО: На „27 април“ полицајците се повлекле, а обвинетите организирани и со фантомки в..
Димитров до Палмер: Македонските граѓани својата иднина ја гледаат во евро-атлантскот..
Македонија
Заев: По празникот ќе се знае новиот состав на Владата

Заев: По празникот ќе се знае новиот состав на Владата

среда, 25 април 2018, 11:26ч.   |   Xh.I.

Овој викенд завршуваат преговорите за новиот состав на Владата, а по празникот ќе се знаат точните министерски и директорски места, изјави премиерот Зоран Заев.

-Течат разговорите и преговорите и се надевам дека овој викенд ќе ги завршиме. По празникот ќе ги презентирам новите министри, а пота ќе бидат извршени  и смените на директорските места – рече Заев на денешната прес конференција на која беше претставен планот за вработување.

Заев по најавата за проширување на владеачкото мнозинство, за влез во Владата преговараат двете крила на Движењето Беса и ДПА на Мендух Тачи.

И Беса на Билал Касами и крилото на Африм Гаши веќе изјавија дека ќе бидат  новите владини партнери на Заев. Досега само Тачи не се изјасни дали ДПА ја гледа на Илинденска.

© ЖУРНАЛ    ~93,31

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Јорданов: Ми извадија список дека должам 30 милиони евра
Весна Пешиќ: Не гледам зошто ви пречи да се викате Северна Македонија!
Денко Малески: Кој ни гарантира дека ке останеме Македонци во Северна Македонија?
Лицитација со вмровските пратеници
Емилија Александрова: Тоа што ме исклучија од ВМРО-ДПМНЕ го доживеав многу тешко, но не им се лутам
Адеми до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Се откажав од идеалот за Голема Албанија, понекогаш треба да направите отстапка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.