Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Во Северна Кореја загинале 32 кинески туристи

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Свет

Во Северна Кореја загинале 32 кинески туристи
8C7DE7A7-4509-491F-88C0-E850A54250E2_cx13_cy28_cw72_w1023_r1_s.jpg

 Кинеските власти соопштија дека 32 кинески туристи, загинале во сообраќајна несреќа во Северна Кореја. Според властите, двајца туристи се тешко повредени.

 
Кинески медиуми објавија видео од автобусот со кој се превезувале туристите. Кина е најголемиот трговски партнер на Северна Кореја. Кинезите се едни од најчестите посетители на изолираната држава.
 23.04.2018, 12:30  | Z.H. | 63

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

24263
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.