Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Умерен земјотрес во близина на нуклеарна централа во Иран

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Свет

Умерен земјотрес во близина на нуклеарна централа во Иран
zemjotres-Iran_1.jpg

 Земјотрес со интензитет од 5,9 по Рихтеровата скала денеска ја погоди јужната иранска провинција Бупшер, каде се наоѓа нуклеарната централа, јави државната телевизија.

 
Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени луѓе.
 
Земјотресот ја погодил областа Каки во провинцијата Бушер, наведе телевизијата.
 19.04.2018, 15:00  | Z.H. | 54

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

24227
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.