Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Салах: Не ми е гајле за головите! Ја сакаме Лигата на шампионите

Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување

Фудбал

Салах: Не ми е гајле за головите! Ја сакаме Лигата на шампионите
mo.jpeg

Мохамед Салах ја смета ЛШ за најважниот предизвик пред Ливерпул и 40-те негови гола во сезоната се во заден план. Египќанецот ја достигна оваа граница со погодок против Борнемут во саботата и води во листата на реализатори за „Златната копачка“, но сезоната за Ливерпул допрва почнува.

Тие се борат со Манчестер Јунајтед за второто место во домашното првенство и уште поважно – играат против Рома во полуфиналето во најпрестижниот клубски турнир. „Сакаме да ја освоиме Лигата на шампионите. Ако имав една желба, тоа би било тоа. Лигата на шампионите е најважниот турнир за сите во нашиот тим и не не интересира ништо друго“, изјави Салах за индивидуалните награди, кои може да ги освои по завршувањето на сезоната.

25-годишниот Салах има 30 гола во 32 натпревари за првенството со Ливерпул и е фаворит за фудбалер на годината во Англија.

 16.04.2018, 12:34  | Xh.I. | 54

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

26340
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.