Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Изгоре пицерија во Скопје, нема повредени

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Црна хроника

Изгоре пицерија во Скопје, нема повредени
pozar-696x406.jpg

 Во пожар ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје, повредени нема.

 
Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу 4 часот утрово од случаен минувач. Во гаснење на пожарот интервенирале екипи на Бригадата за противпожарна заштита.
 
Повредени лица нема, а пицеријата целосно изгорела. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
 16.04.2018, 12:37  | Z.H. | 51

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18342
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.