Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Заев, Шекеринска и Османи ќе брифираат за економија, реформите и интеграцијата на Македонија

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Македонија

Заев, Шекеринска и Османи ќе брифираат за економија, реформите и интеграцијата на Македонија
plan-369-768x528.jpg

 Премиерот Зоран Заев и вицепремиерите Радмила Шекеринска и Бујар Османи денеска ќе одржат брифинг со претставниците на медиумите на тема „Економија, реформа и интеграција на Република Македонија”.

Брифингот ќе се одржи во Клубот на пратениците
 14.04.2018, 09:26  | Z.H. | 36

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18169
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.