МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Економија
Купувајте квалитетен мебел само во „Дивано„ и тоа со 30% попуст на сите артикли

Купувајте квалитетен мебел само во „Дивано„ и тоа со 30% попуст на сите артикли

петок, 02 март 2018, 14:41ч.   |   Z.H.

“Дивано Стил” е компанија која се занимава со производство и продажба на мебел. Квалитетот, дизајнот и пристапните цени се нивните предности кои секој купувач ќе ги препознае. Со купување на мебел од нивниот салон инвестирате во квалитет за вашиот живот.
Во нивниот салон можете да ги најдете производите на српските производители за мебел како што се “Јела” од Јагодина , “Ѓука промет” од Шабац и “Блажекс“ од Крагуевац , како и асортиманот на голем број други странски и домашни компании. Покрај големиот избор на мебел за сечиј вкус и паричник, ви следуваат и бесплатен превоз и монтажа низ цела Република Македонија.
Во нивниот салон можете да најдете дневни соби, тв комоди, кујни, спални соби, детски соби, гарнитури, троседи, лежаи, комоди, плакари, предсобја, табуретки и др. Купувајте паметно , набавете го својот мебел од соништата за неверојатно достапни цени.
 
По повод роденденот на Дивано од 01.03-03.03.2018(четврток,петок и сабота) единствено само во Дивано ќе може да добиете дополнителни роденденски попусти и да купите производи со попуст до 30% на сите артикли.
Редовните попусти на сите артикли до 25 % продолжуваат во текот на март.
Домот е онаму каде што ни припаѓа срцето. Домот е онаму каде можат да се најдат извонредните парчиња мебел , од салонот за мебел “Дивано”.
 

 

© ЖУРНАЛ    ~353,119

НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Нови правила за увоз на половни автомобили
Започнува евиденцијата на УЈП на банкарските сметки на граѓаните
Кој треба да се регистрира како ДДВ обврзник? Издаден водич од кој граѓаните ќе разберат дали се ДДВ обврзници
Во РЕК Битола планирано исклучување на Блок 3
ЛИЦЕНЦИ ЗА ПАЗАРЏИИТЕ: Кој ќе бара повлекување на законот
До февруари засилени инспекциски контроли во приватните фирми за исплата на К-15, најави Државниот Инспекторат за Труд
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.