МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Спорт
Меси не ги остава работите недовршени, затоа – Ливерпул, моли се!

Меси не ги остава работите недовршени, затоа – Ливерпул, моли се!

петок, 16 март 2018, 09:36ч.   |   Xh.I.

Денеска од 12 часот во Нион ќе се одржи ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Во конкуренција останаа осум екипи од четири држави кои заедно имаат 29 титули во елитното натпреварување. Три се од Шпанија, по две од Англија и Италија и една од Германија. Впечаток е дека никој не сака да се падне со Барселона поради една причина – Лионел Меси и неговата страст која наликува на 2009 и 2015 година кога каталонскиот тим ја освои тројната круна.

Од седумте можни противници на Барса, Аргентинецот во европските натпреварувања не му дал гол само на Ливерпул. За волја на вистината, против него одиграл само два натпревари и тоа како тинејџер во сезоната 2006/07 кога Барселона беше елиминирана во осминафиналето по 1-2 на домашен терен и победа од 1-0 на Енфилд.

Сите знаат дека Меси не ги остава работите недовршени. Оваа сезона тоа им го покажа на Буфон и Челси, првпат против нив постигна голови и тоа не еден. На Буфон му даде два, а на Челси вкупно три.

Затоа, пред ждрепката може само да му посакаме на Ливерпул да не ја добие Барса за противник бидејќи лошо му се пишува.

© ЖУРНАЛ    ~126,42

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.