ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Фудбал

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски нажалост не доби минутажа во дресот на Спортинг, но португалскиот клуб успеа да се пласира во четвртфиналето на Лига Европа.

Иако Спортинг имаше солидна предност против Плзен откако победи на првата средба со 2:0, домаќините успеаја да ја неутрализираат негативата со ист резултат, а драмата кулминираше во 92. минута кога Дост не реализираше пенал за гостинскиот тим.

Наместо радост за Спортинг, натпреварот отиде во продолженија, а таму Баталја во 105. минута ги постави конечните 2:1 или резултат кој го одведе тимот на нашиот Ристовски во четвртфиналето на Лига Европа.

16.03.2018, 09:35  | Xh.I. | 69