МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Поднесена кривична пријава за убиство во обид против телохранителот на Мијалков
Парламентарни заедно со претседателските, заради цензусот
Три нови случаи со мали сипаници во Скопје, досега 69 заболени
Законот за употреба на јазиците испратен до Венецијанската комисија
Свет
Во Ирак се урна американски воен хеликоптер

Во Ирак се урна американски воен хеликоптер

петок, 16 март 2018, 17:00ч.   |   Z.H.

 Американски воен хеликоптер со седум војници се урнал во провинцијата Анбар, на западот од Ирак, соопштија американски официјални лица.

 
Според информациите, засега нема индикации дека кон хеликоптерот било стрелано со оружје. Военото летало се користело за пребарување и се урнало додека се префрлало на нова локација.
 
Централната команда на САД издаде кратко соопштение во кое се наведува дека спасувачки екипи излегле на местото на несреќата и дека ќе биде поведена истрага за причините за падот на хеликоптерот.

© ЖУРНАЛ    ~108,36

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Филмски грабеж во Италија, од блиндирано возило украдени 2,3 милиони евра
Маж со автомобил удри во пешаци и си го уби својот 2-годишен син
Кина ќе се соочи со незапирлив пад на населението
Болсонаро ќе дозволи американска воена база во Бразил
САД го спуштија статусот на ЕУ
Ел Чапо му дал 100 милиони долари на претседателот на Мексико
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.