Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Пожар во Центарот за бездомници во Чичино Село

Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување

Црна хроника

Пожар во Центарот за бездомници во Чичино Село
402556-chichino-selo-kje-dobie-nov-lik.jpg

 На 15.03.2018 година во 09:52 часот во Чичино село, во Центарот за бездомници била опожарена една соба од барака.

Пожарот бил изгаснат од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.
Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.
Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
 16.03.2018, 12:29  | Z.H. | 117

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

26290
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.