МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Спорт
Касeмиро откри колкави се шансите Нејмар да потпише за Реал

Касeмиро откри колкави се шансите Нејмар да потпише за Реал

петок, 16 март 2018, 11:17ч.   |   Xh.I.

Еден од најстандардните и најважните играчи во екипата на Реал Мадрид, Касемиро даде свој коментар на се почестите шпекулации во медиумите дека Нејмар по крајот на оваа сезона може да заврши во шпанската престолнина во таборот на „кралевите“.

Бразилецот добро го познава напаѓачот од националниот тим, меѓутоа неговите информации, претчувство говорат дека сепак Нејмар нема да слета на „Сантијаго Бернабеу“.

-Нејмар секогаш бил спектакуларен од 11 годишна возраст. Мислам нема никаква шанса да дојде во Реал, но за то треба да го прашате Флорентино Перез. Знае дека вратата за него е отворена во Мадрид, ама е среќен во Париз. Со неговиот квалитет, веднаш би го потпишал. Се надевам ќе дојде оваа година. Одличен играч, еден од топ 3 на светот. Може да прави што сака на теренот ако продолжи да го прави тоа што го прави. Добро би се согласувал со Кристијано Роналдо, -истакнал Касемиро за „Лос Меренгес“.

© ЖУРНАЛ    ~88,30

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.