Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Мaлолетници донеле напуштено бебе во полициска станица

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Црна хроника

Мaлолетници донеле напуштено бебе во полициска станица
15516319004_21d1212e39_b.jpg

 Две деца на возраст од 16 и 17 години, во полициската станица Бит Пазар, донеле новороденче родено пред десет дена, кое не било пријавено во евиденциите на Матичната книга на родените.

Тие изјавиле дека бебето било запуштено и било без грижа од родителите.
Од страна на полициски службеник бил извршен разговор со родителите на бебето кое било предадено на социјален работник од Јавната установа-Меѓуопштински центар за социјална работа Скопје.
 
По целосно расчистување и документирање на настанот, против родителите ќе биде поднесен соодветен поднесок.
 14.03.2018, 16:44  | Z.H. | 93

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18781
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.