МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Жбогар: Ниту една земја не е имуна на корупција, разликата е во политичката волја да ..
Катимерини: Ретките несреќни коментари на Заев се за да и се додвори на домашната пуб..
Мијалков ги прислушувал сопругата и брат му?
Зоолошката градина во Скопје ќе добие „Џурасик парк“ со 50 диносауруси
Xроника
Страотна несреќа кај Дебар, дрвјата го спасија да не падне со автомобилот во Радика

Страотна несреќа кај Дебар, дрвјата го спасија да не падне со автомобилот во Радика

понеделник, 12 март 2018, 15:49ч.   |   Z.H.

 Вчера во 09.00 часот на регионалниот пат од Дебар кон Маврови Анови, во близина на крстосницата за село Врбјане, Б.К.(30) од Дебар управувајќи патничко моторно возило „Сеат Толедо“ со дебарски регистарски ознаки излетал од патот.

 
Незгодата се случила поради  неприлагодената брзина, при што двајца сопатници се здобиле со повреди.
 
Според МВР со тешки телесни повреди се здобил сопатникот М.Ш.(58) и истиот по укажана лекарска помош е задржан во Ургентен центар Гостивар.
 
Извршен е увид на местото на настанот.
 
Фотографијата од местото на несреќата ја испрати гледач на ТВ Сител

© ЖУРНАЛ    ~129,43

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Целосно изгоре еден од најпознатите ресторани во Скопје
МВР со детали за грозоморното убиство во Драчево
Турчин слетал на охридскиот аеродром и веднаш е уапсен, еве зошто
Опожарени два автомобили во гаража во Кисела Вода
Девојка од Гостивар загинала во Италија, нејзиниот татко тешко повреден
Кумановец без возачка дозвола удрил во брачна двојка, мажот починал
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.