МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Жбогар: Ниту една земја не е имуна на корупција, разликата е во политичката волја да ..
Катимерини: Ретките несреќни коментари на Заев се за да и се додвори на домашната пуб..
Мијалков ги прислушувал сопругата и брат му?
Зоолошката градина во Скопје ќе добие „Џурасик парк“ со 50 диносауруси
Xроника
Македонски државјани пазарувале во Призрен со фалсификувани евра

Македонски државјани пазарувале во Призрен со фалсификувани евра

понеделник, 12 март 2018, 14:38ч.   |   Z.H.

 Полицијата во косовскиот град Призрен привела двајца македонски и еден српски државјанин кои пазарувале со фалсификувани евра.

 
„Уапсени се двајца македонски државјани, еден од албанска, а другиот од бошњачка националност и српски државјанин, од српска националност, под сомнение дека пазарувале во неколку дуќани во Призрен со банкноти од по 200 евра, за кои се верува дека се фалсификувани“, пренесува електронското издание на весникот „Газета екпсрес“, повикувајќи се на полициски извори.
 
 
 
Осомничените биле уапсени од полициска патрола во Штиме, додека се движеле со возило „БМВ Х5“.
 
Како доказен материјал одземени се 7.467 евра, 120 македонски и 9.210 српски денари.
 
Со одлука на обвинител, осомничените, по дадените изјави, ќе бидат задржани 48 часа.
 

© ЖУРНАЛ    ~87,29

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Целосно изгоре еден од најпознатите ресторани во Скопје
МВР со детали за грозоморното убиство во Драчево
Турчин слетал на охридскиот аеродром и веднаш е уапсен, еве зошто
Опожарени два автомобили во гаража во Кисела Вода
Девојка од Гостивар загинала во Италија, нејзиниот татко тешко повреден
Кумановец без возачка дозвола удрил во брачна двојка, мажот починал
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.