Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Наместо Пуџдемон, за малку полицијата ќе уапсела комичар

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Свет

Наместо Пуџдемон, за малку полицијата ќе уапсела комичар
pudzemon-komicar.jpg

 Шпанската полиција којашто е во потрага по Карлес Пуџдемон, за малку ќе уапсеше негов двојник – комичар кој се облекол како поранешниот каталонски лидер.

 
Комичарот Хоакин Рејес за локалните медиуми изјави дека шестмина полицајци му пришле дoдeкa, облечен како Пуџдемон, снимал скеч за ТВ комедијата „Интермедио“.
 
Тие и му кажале дека до нив стигнала дојава дека, токму во тоа предградие на Мадрид, се наоѓа бегалецот-одметник, кој инаку моментно се наоѓа во егзил во Брисел.
 
Секако, шегите на сметка на полицијата потоа, се неизбежни, истакнува комичарот.
 23.02.2018, 15:39  | Z.H. | 45

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

15087
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.