Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Повеќе слаби земјотреси регистрирани во Бугарија

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Регион

Повеќе слаби земјотреси регистрирани во Бугарија
23022018104235_web_zemjotres.jpg

 Серија слаби земјотреси регистрирани се во јужниот дел на Бугарија во последните 24 часа, од кои најсилниот бил 4,6 степени според Рихтеровата скала.

 
Последниот земјотрес бил регистриран ноќеска во 01 часот и 15 минути, на 15 километри југоистично од Пловдив.
 
Најсилниот земјотрес претходно го погодил подрачјето на Пловдив во ноќта меѓу средата и четвртокот. Потоа следувале околу 20 последователни земјотреси.
 
Според агенцијата БТА, во земјотресите немало повредени, ниту е причинета материјална штета.
 23.02.2018, 16:07  | Z.H. | 63

 

© ZURNAL.mk

 Регион 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

37344
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.