Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Тинејџерка починала од струен удар од телефонот додека слушала музика на слушалки

Вес Мичел во Скопје: Силна поддршка, но без булдожерски погон?
Меѓународен ден на жената
Ѕанакопулос: За ерга омнес решение мора да се смени Уставот
Заев за „Шпигел“: Име без превод е неприфатливо

Свет

Тинејџерка починала од струен удар од телефонот додека слушала музика на слушалки
telefon-slusalki.jpg

 Тинејџерка во Бразил починала од струен удар, кој го добила од слушлките за телефон кои ги имала на ушите, додека телефонот се полнел.

 
Седумнаесетгодишното девојче било пронајдено од нејзините родители на подот на собата покрај уништениот телефон и стопените слушалки во ушите. Таа била однесена на болница, но докторите не можеле да помогнат.
 
– Семејството верува дека струјниот удар е предизвикан од полнењето на телефонот. Во болничкиот извештај се наведува дека девојката била примена половина час по инцидентот. Роднините изјави дека починала од струен удар, но тоа треба да се потврди, изјавија од болницата.
 22.02.2018, 16:24  | Z.H. | 42

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

7693
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.