Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Во Мексико повредени 25 лица при експлозија на траект

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Свет

Во Мексико повредени 25 лица при експлозија на траект
2018-02-21t202557z_1021271100_rc15b1381730_rtrmadp_3_mexico-explosion-ferry.jpg

 Најмалку 25 лица се повредени вчера при експлозија на траект во Мексико, соопштија локалните власти.

 
Повредените се главно мексикански државјани, а има и тројца Канаѓани и двајца Американци.
 
Експлозијата се случила додека патниците излегувале од траектот во летувалиштето Плаја дел Кармен.
 
Засега не е позната причината за експлозијата.  
 22.02.2018, 12:00  | Z.H. | 39

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

15140
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.